Drodzy rodzice!

Zbliżają się Święta Bożego narodzenia, czas szczególny i rodzinny dla Wielu z nas. Niestety nie wszyscy mają to szczęście i możliwość spędzenia Świąt z bliskimi, bo ich po prostu nie mają... Tak jest właśnie u dzieci z Domu Dziecka w Bolesławcu, którym chcielibyśmy w tym roku pomóc. Zdajemy sobie sprawę, że żadne paczki, prezenty nie zastąpią dzieciom bliskości i rodziców, ale na pewno sprawią im moc radości i może choć odrobinę ułatwią codzienne funkcjonowanie.

W bolesławieckim Domu Dziecka jest dwoje przedszkolaków, dzieci chodzące do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ich główne potrzeby to środki czystości (zarówno preparaty do pielęgnacji osobistej jak i do utrzymania porządku), ponieważ tych zużywają najwięcej i przy takiej ilości osób są to wysokie koszty.

Są to przede wszystkim:

- proszki do prania,

- płyny do płukania,

- środki do sprzątania (płyny do mycia podłóg, mleczka do czyszczenia łazienek, kuchni),

- chusteczki higieniczne,

- żele pod prysznic,

- szampony,

- dezodoranty, itp.

Przydałaby się również bielizna, rajstopy, skarpetki - szczególnie dla dzieci starszych. Jeśli ktoś miałby ubrania w dobrym stanie, z których dzieci już wyrosły, również można przynieść (głównie dla dzieci w wieku 12 - 13 - 16 lat, zarówno dla chłopców jak i dziewczyn - rozmiary standardowe dla wieku).

W dniach 01-19.12.2016r.można przynosić do naszego Przedszkola Zielona Nibylandia artykuły z powyższej listy.