W środę 06 kwietnia 2016 roku o godz. 14:00 - 14:40 w CIK w Bolesławcu odbędzie się przedstawienie pt.: Magia słów w wykonaniu grupy Agencja  Artystyczna Horyzont. Prosimy o odbiór dzieci po godz.15:00.

Dziękujemy :)

OPIS SPEKTAKLU

Spektakl w atrakcyjny sposób ukazuje czarodziejską moc słów: "proszę, dziękuję, przepraszam". Bardzo ważnym wątkiem wychowawczym jest przestroga, aby dzieci nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi, aby nic od nich nie brały i aby nie oddalały się od opiekunów. Scenariusz bajki jest napisany w sposób umożliwiający dzieciom aktywny udział w spektaklu wpływający na dalsze losy bohaterów. W spektaklu bierze udział dwóch aktorów, którzy kreują cztery bajkowe postacie:
  • Król (mądry, stateczny),
  • Królewicz (grzeczny, odpowiedzialny, wrażliwy),
  • Zając (psotny, wesoły, chytry),
  • Rumburak (podstępny, kłamliwy, złośliwy).
Akcja toczy się w pięknej scenerii na leśnej polanie pod zamkiem królewskim. W pierwszej odsłonie bierze udział Rumburak, który próbuje przechytrzyć naiwnego zająca, aby osiągnąć swój podstępny cel. Obiecuje mu pyszne marchewki w zamian za uzyskanie od królewicza czarodziejskiego pierścienia. Chciwy zając zapomina o danym słowie królewiczowi. Po jakimś czasie orientuje się, że Rumburak jest zły a on wyrządza krzywdę swojemu przyjacielowi- jednak sprawa poszła zbyt daleko. W kilku kolejnych scenach bajki można zobaczyć refleksyjne postępowanie zająca a w końcówce spektaklu dzieci wraz z zającem doprowadzają do przemiany czarownika w postać pozytywną. Wszystko dzieje się za sprawą mądrych rad i uwag wychowawczych króla i czarodziejskiej mocy trzech słów. Bajka niesie za sobą morał oraz cel wychowawczy kształtujący charakter młodego widza. Trzeba to koniecznie zobaczyć.

Znalezione obrazy dla zapytania magia słow horyzont