Drodzy Rodzice, Opiekunowie,

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2014 roku Paczka połączyła niemal 1 000 000 Polaków!

W tym roku mamy ogromny zaszczyt brać udział w Akcji Szlachetna Paczka - pomagamy 5-osobowej rodzinie mieszkającej w Bolesławcu. Poniższy opis będzie aktualizować, jakie są potrzeby rodziny. Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Ani Orłowskiej – tel.791 546 677. Wszystkie osoby zainteresowane pomocą prosimy o kontakt oraz przynoszenie niżej wymienionych produktów do przedszkola do 11.12.2015.

Kod rodziny

DOL-1235-402197

Opis rodziny

Pan Jakub (38 l.) wraz z rodzicami panią Marią (57 l.) i panem Janem (58 l.) wychowują wspaniałe dziewczynki Annę (9 l.) – córkę pana Jakuba oraz Wiktorię (8 l.), dla której pani Maria od kilku lat stanowi rodzinę zastępczą.
Rodzina nigdy nie miała łatwego życia, pan Jakub od urodzenia cierpi na polineuropatię aksonalno-ruchową (zanik mięśni). Pan Jan doznał kilku udarów i wylewu, wycięto mu guza mózgu, cierpi też na nadciśnienie tętnicze dlatego wymaga stałej opieki. Sytuacja rodziny poprawiła się rok temu, dzięki pomocy z zewnątrz. Rodzina odzyskała wiarę w lepsze jutro, Pan Jakub znalazł pracę i zaczął spłacać zadłużenie za mieszkanie. Niestety kilka miesięcy później Pan Jan znowu trafił do szpitala, jego stan zdrowia pogorszył się na tyle, że w tej chwili nie może samodzielnie się poruszać. Pan Jakub przez ciężką sytuacją rodzinną a także negatywny stosunek współpracowników do jego niepełnosprawności, zrezygnował z pracy i do tej pory pozostaje pod stałą opieką psychiatry. Rodzina utrzymuje się głównie z rent, pomocy pieniężnej dla rodziny zastępczej, a także alimentów, które otrzymuje pani Maria na rzecz Wiktorii. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz zakupu leków, na jedną osobę przypada 453zł. W rzeczywistości kwota ta jest dużo niższa ponieważ rodzina spłaca zadłużenie za mieszkanie.
Pomimo wszystkich trudności oraz chorób, które występują w rodzinie, pani Maria nie poddaje się i walczy o szczęście najbliższych. Swój czas w całości poświęca opiece nad mężem, synem oraz nad dziewczynkami, które są jej największą dumą. Pan Jakub myśli o założeniu firmy, która pomagałaby osobom niepełnosprawnym i zapewniłaby rodzinie stały dochód. Oboje wierzą, że ich sytuacja znowu zmieni się na lepsze.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności oraz środków czystości, na które często brakuje pieniędzy. Będą też bardzo wdzięczna za odzież, ponieważ pozwoli im to zaoszczędzić pieniądze i na materac i leki dla Pana Jana.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Inne: mleko, przyprawy, gotowe sosy w słoikach

II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

Inne: pieluszki jednorazowe XXL dla mężczyzny

III ODZIEŻ I OBUWIE

ODZIEŻ

Lp

Imię

Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe)

Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)

Rozmiar

Sylwetka

Jakub

przejściowe

koszula biała z długim rękawem (176, koł. 42), drs ciemny (bluza i spodnie), piżama, jeansy, skarpetki (42)

(176cm)

przejściowe

koszulka, krótkie spodenki, skarpetki (rozm. 33), dres (czerwony), czapka szalik i rękawiczki

Wiktoria

przejściowe

koszulka, jeansy, czapka szalik i rękawiczki (różowe, czerwone), skarpetki (rozm. 32)

Maria

przejściowe

leginsy (rozm. 170, bluzka z krótkim rękawem, skarpetki (rozm. 41), kurtka na wiosnę 3/4

XL (170)

letnie

koszulki, z krótkim rękawem, dres (bluz i spodnie), polar, kutka 3/4

XXL

OBUWIE

Lp

Imię

Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)

Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)

Rozmiar

Jakub

letnie

klapki