Serdecznie zapraszamy na szkolenie ‘ Mindfulness dla dzieci ‘

Termin: 17.06.2018
Czas: 11 -17

Warsztaty praktyczne przeznaczone dla rodziców,
nauczycieli przedszkoli i szkół, pedagogów, terapeutów, opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych praktyką mindfulness.

W obecnych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu, toksycznym wyścigu i stresie, wiele trudności sprawia nam skupienie uwagi na tym co dzieje się w tej właśnie chwili. Bardzo szybko irytujemy sie z błahych powodów, tracimy cierpliwość, dekoncentrujemy się i działamy na autopilocie podążając za bodźcami, zarówno zewnętrznymi jaki i naszymi utrwalonymi do perfekcji przyzwyczajeniami. Jakby tego było mało czesto zapominamy rownież o wdzięczności i docenianiu tego co mamy. Nie zdajemy sobie sprawy, jak silnie takie środowisko, które sami niestety tworzymy wpływa na nasze dzieci, nasze rodziny i relacje.
W rezultacie zarówno my dorośli jak i dzieci potrzebujemy wsparcia w rozwijaniu umiejetności uważnego przeżywania chwili obecnej, wyciszenia się i zatrzymania.
Bardzo ważne jest codzienne wspieranie dziecka w utrzymaniu zdolności do bycia uważnym, a zamiast tradycyjnych metod wychowawczych czy też “wychowania bezstresowego” możemy pomóc naszym dzieciom radzić sobie z życiem w bardziej autentyczny i naturalny sposób.

Czym jest mindfulness?
Mindfulness, tłumaczone na język polski jako "uważność" lub "uważna obecność", polega na rozwijaniu umiejętności pełnego skupiania uwagi na tym, co się dzieje tu i teraz. Praktyka mindfulness pomaga w odkryciu nawykowych wzorców myślenia, zachowania i odczuwania, oraz prowadzi do lepszego kontaktu ze swoim ciałem i umysłem, umożliwiając pełniejsze i głębsze poznanie siebie. Mindfulness to także sztuka świadomego życia polegająca na rozwijaniu akceptacji i świadomości bieżących doświadczeń, co prowadzi do poczucia wewnętrznego spokoju, szczęścia i mądrości w życiu.

Czego nauczymy się na szkoleniu ?
Poznamy techniki wyciszania umysłu, relaksacji, radzenia sobie z trudnymi emocjami i ze stresem, obniżania napięcia i niepokoju, rozwijania wyobraźni, intuicji, cierpliwości i własnej świadomości, umiejętności koncentrowania uwagi i pamięć, wzmacniania poczucia wartości, oraz umiejętności interpersonalnych, postawy życzliwości i współczucia.
Praktyczne ćwiczenia mindfulness to między innymi uważne odbieranie wrażeń z ciała, uważne chodzenie, uważne ruchy, uważne słuchanie dźwięków, jedzenie i smakowanie, uważne patrzenie i odbieranie świata i otaczajacego nas środowiska, dostrzeganie siebie i innych, obserwowanie myśli i emocji, poruszanie zmysłu smaku, widzenia, dotyku, słuchu i węchu, praca z oddechem, komunikacja werbalna i niewerbalna.

♥♥♥

Praktyka “Mindfulness” przynosi wspaniałe efekty i może pomóc nam dorosłym i naszym dzieciom, daje również widoczne korzyści dzieciom z zaburzeniami rozwoju np. z autyzmem.
Skuteczność zajęć mindfulness opiera się na regularnym wykonywaniu określonych ćwiczeń i realizowaniu zaplanowanych rytuałów, dlatego należy pamiętać, ze to rodzice odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu i pielęgnowaniu uważności dzieci.
Warsztaty mają na celu poszerzanie w pierwszej kolejności własnych umiejętności i samoświadomości, oraz zdobyciu potrzebnej wiedzy aby móc wspierać dzieci i rodziny.

Na szkoleniu otrzymasz materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa, odnajdziesz w sobie nieskończone pokłady spokoju i pozytywnej energii, ale przede wszystkim nauczysz się jak żyć uważniej i jak przekazać ' uważność ' dziecku.

Miejsce: Mushin Dojo Bolesławiec, ul.Kubika
Koszt:   290zł przy zapisie do 31 Maj 2018
              350zł przy zapisie od 01 Czerwiec 2018 Wymagane są wcześniejsze zapisy, ilość miejsc jest ograniczona.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu zapraszam do kontaktu:
tel: 881252555 , email: contact@anetasochan.com

Do zobaczenia  :)