W dniu 16 grudnia 2014 roku w naszym Przedszkolu odbędzie się spotkanie strażnika miejskiego z dziećmi pt.: ,,Bezpieczna Zima – Bezpieczne Ferie’’, realizowanego w ramach programu Straży Miejskiej w Bolesławcu Bezpieczny Przedszkolak poruszony zostanie temat aktywnego, ale równocześnie bezpiecznego wypoczynku zimą. Na spotkaniu będziemy zwracać szczególną uwagę, iż mimo tego, że zima ma swoje liczne uroki, niesie ze sobą również wiele niebezpieczeństw i zagrożeń. Omówione zostaną między innymi sposoby na bezpieczną zabawę podczas ferii, bezpieczne zasady organizowania kuligów, obowiązki narciarzy na stokach, do których należy zaliczać obowiązek posiadania kasków ochronnych oraz obecność pełnoletniego opiekuna, bezpieczne łyżwiarstwo, a przede wszystkim wybór i wskazanie odpowiednich miejsc do uprawiania każdego ze sportów zimowych i nie tylko.