KRAINA MARZEŃ to przedszkole niepubliczne, które mieści się przy ul. Jana Matejki 2 w Bolesławcu w zaadaptowanym specjalnie na ten cel domku jednorodzinnym w malowniczej i spokojnej okolicy naszego miasta, z dala od zgiełku, nieopodal malowniczych lasów puszczy bolesławieckiej.

W przedszkolu funkcjonują cztery grupy (,,Dzwoneczka'', „Piotrusia Pana”, "Kapitana Haka", ,,Dzielnych Piratów''). Naszym głównym celem i założeniem jest stworzenie przestrzeni przyjaznej Dzieciom, w której będą spędzać czas na beztroskiej zabawie, ale także rozpoczną swoją edukację. Grupy w ramach realizacji podstawy programowej uczestniczą w szeregu zajęć dodatkowych. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Kraina Marzeń korzysta z innowacyjnego programu edukacji przedszkolnej opartego na teorri rosyjskiego myśliciela, Lwa Wygotskiego - "Klucz do uczenia się". Wprowadzenie tego innowatorskiego programu nauczania przedzkolnego, "...jedynego w Polsce, kompletnego, łatwego do wdrożenia, zmieniającego wszystkie dzieci i nauczycieli z Gąsienic w piękne i mądre Motyle..." jest możliwe dzięki wykorzystaniu środków unijnych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Promujemy zdrowy i ekologiczny tryb życia, uczestnicząc w różnych akcjach takich jak: „Mamo, tato wolę wodę”, „Akademia Aquafresh”, „Wszystkie kolory Świata” UNICEF'u oraz wielu innych. Chcemy także, żeby było to miejsce dostępne dla każdego i każdemu kojarzyło się w podobny sposób, tak aby nasza Kraina Marzeń, była miejscem wspaniałego, odkrywczego i zarazem magicznego Dzieciństwa.

Spędzając czas w KRAINIE MARZEŃ dziecko uczy się wielu ciekawych, interesujących rzeczy:

• poszukuje,
  • bada
  • i poznaje.

Uczy się też tego, że dobrze być dobrym, a co za tym idzie, że nie wolno kłamać, że trzeba być uczciwym, że trzeba szanować świat, przyrodę i zwierzęta. Dokładamy wszelkich starań, aby Nasz Przedszkolak przeżywał najpiękniejsze chwile swojego życia.