Cykl ten ma na celu umożliwienie dziecku odkrycie swoje kulinarne pasje przygotowując smaczne i zdrowe potrawy: sałatki owocowe, desery, przekąski. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i zawsze w poniedziałek ;-).

Zajęcia tego typu uczą współpracy w grupie, są okazją do kształtowania nawyków   higienicznych  i kulturalnych.  Nasze przedszkolaki poznają nowe smaki, uczą się podstawowych technik kulinarnych i stosowania w praktyce zasad bezpieczeństwa w kuchni. Kulinarne przygody wspomagają rozwój intelektualny dziecka, rozwijają mowę oraz sprawność manualną i precyzję ruchów Jest to doskonałe miejsce, gdzie „Nasze przysłowiowe niejadki” ucząc się przez zabawę i praktyczne działanie, przekonuje się, że warto zarówno zrobić, jak i zjeść !!!

W dniu 9.11.2015r. dzieci z grupy Piotrusia Pana i Kapitana Haka  przygotują  wspólnie pyszne tosty.