Przez cały tydzień przedszkolaki wraz z Rodzicami z Przedszkola Niepublicznego „Zielona Nibylandia” w Bolesławcu wspierały akcję „Bliżej Pieska” -gromadząc najpotrzebniejsze rzeczy dla psów ze Schroniska dla bezdomnych Zwierząt „Kwisa” w Przylasku znajdującego się koło miejscowości Lubań (woj.dolnośląskie). Akcja cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że przerosła nasze najśmielsze oczekiwanie. Zebrane rzeczy w dniu 22.09.2017r. odebrały i przekazały schronisku stale współpracujące z nim wolontariuszki : Anna Mocydlarz-Popielarz (nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu) wraz z Moniką Łukszą (nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu). Wszystkim za wspieranie naszej akcji serdecznie dziękujemy!;-)i liczymy na dalszą- również tak owocną współprace przy innych projektach.