Projekt edukacyjny UNICEF ,,Mali uczniowie idą do szkoły,,

Na czym polega projekt:

Informujemy, że nasza Placówka weźmie udział  w nowym projekcie edukacyjnym UNICEF ,,Mali uczniowie idą do szkoły,, dzięki czemu zaangażujemy się w pomoc dzieciom w Mali.

Projekt trwa do marca 2016 roku i do tego czasu w naszym Przedszkolu zostaną przeprowadzone zajęcia dla naszych małych przedszkolaków, które naświetlą sytuację dzieci żyjących w Mali. W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać charytatywną książkę UNICEF. Książka będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. W akcje mogą zaangażować się rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Metoda stworzenia takiej książki jest dowolna, liczymy że będzie twórczym czasem dla młodych artystów. Na koniec zorganizujemy uroczystość ,,Dnia Książki dla Afryki,, podczas której wystawimy książki stworzone przez dzieci i rodziców.

·       Od 1 do 15 stycznia 2015 roku można przynosić gotowe książeczki, które będą wystawione w korytarzu w przedszkolu,

·       Wystawa w przedszkolu odbędzie się w dniach 16.01 – 29.01.2016r,

·       Następnie będą mogli Państwo wykupić książkę na Zabawie Karnawałowej za dowolną kwotę,

·       Zbiórka ze sprzedaży zostanie przekazana na konto UNICEF,

·       Temat jaki proponujemy: zima – święta – choinka.